הסרת שיער Shr

הסרת שיער בשיטת Shr ראשי תיבות של Super Hair Removal היא שיטה חדשה להורדת שיער בלתי רצוי לצמיתות, מכל אזורי הגוף (מלבד אזורים אשר קרובים לעיניים). שיטה זו מורידה את השיער העודף באמצעות אנרגיית אור. השיטה מאופיינת בחוסר הכאב, אשר הוא אחד מיתרונותיה הגדולים. רוב המטופלים אשר טופלו בשיטה זו דיווחו כי אף נרדמו באמצעיותו של הטיפול, כאשר זה נעשה על שטחי גוף גדולים. ההרגשה במהלך הטיפול נדמית לנעימה בניגוד לשיטות הסרת השיער האחרות.

מכיוון ששיטת הסרת שיער Shr הינה שיטה חדשה, יש לוודא טרם הטיפול על מקצוענותם וניסיונם של העוסקים בכך. כמו כן, כדאי לוודא על אפקטיביות הטיפול באופן סובייקטיבי ואורכו, ולשוחח עם מטופלים אחרים אשר טופלו בשיטה זו. ניסויים קליניים אשר נעשו עם מכשיר זה הוכיחו את שביעות רצונם של המטופלים אשר הצליחו להוריד כ 75%-85% מהשערות הלא רצויות בגופם. טיפולים חוזרים אף היטיבו עם נתון זה. טכנולוגיה זו היא פרי המצאה ישראלית מבית ALMA Laser , אשר עברה את אישורי FDA ו CE,ומשמשת במדינות רבות כשיטה יעילה ומומלצת.

 

למי מיועדת שיטת הסרת שיער Shr?

 

הן נשים והן גברים, בשנים האחרונות, נכנעים לתכתיבי היופי הדוגל בעור חלק ומשיי. הסרת שיער Shr מיועדת לכל סוגי השערות והעור. אין הגבלה על צבע השיער או טיב השערה הקיימת. לעומת שיטות אחרות אשר דורשות שיהיה ניגוד משמעותי בין צבע העור וצבע השערה (שערות שחורות על גבי עור בהיר), בהסרת שיער Shr קיימת האפשרות להסרת שיער גם במצבים בהם ניגודיות הצבעים פחות מורגשת (שיער כהה על עור כהה)

ההמלצות לפני הטיפול אינן כוללות אי חשיפה לקרני UV או קרני שמש בדומה לשיטות הסרת השיער האחרות. הטיפול יכול להיעשות גם על עור שזוף. ההמלצות לפני הטיפול כן יכללו גילוח האזור הרצוי, על מנת שהמכשיר יעבוד ביתר יעילות על שורשי השיער. גם לאחר הטיפול, ההמלצה הינה לא להיחשף לאור השמש, אולם המלצה זו אינה חריפה עוד כמו בשיטות הסרת שיער אחרות כמו הסרת שיער me. לכן, ישנה אפשרות לבצע הסרת שיער Shr בכל עונות השנה, לרבות בעונת הקיץ החמה והשמשית.

 

הסרת שיער Shr – הטכנולוגיה החדשה

המכשיר החדשני פועל על אנרגיית אור נמוכה אך בעלת תדירות ועוצמה גבוהים. הבזקי האור מחממים באופן הדרגתי אך לא בררני, את האזור הרצוי. החימום העמוק המגיע עד שכבת הדרמיס, גורם לפירוק הפרוטאין בשערה ומנתק את כלי הדם. כך גורם חימום זה לשיבוש גדילת השערה ומונע ממנה לגדול שוב. שכבת העור העליונה (האפידרמיס) לא ייפגע מפעולה זו. לייעול הטיפול כולו, מגדילים את חלקיקי האור בטווח קרני האור (AFT) ובכך גורמים לטיפול להיות מהיר ואפקטיבי. כמו כן שיטת ההסרה נעשית במהלך תנועת המכשיר באופן רציף, כך שכל אזורי הגוף מכוסים והרגשת הכאב פוחתת.

הטיפול עצמו הינו מהיר ויכול להימשך כשעה כאשר המדובר על אזור נרחב, או כמה דקות כאשר המדובר על אזורים ממוקדים. לרוב, יהיה צורך בכמה טיפולים, בממוצע של 6-10 כאשר ביניהם ישנם מרווחי זמן של מספר שבועות. מכיוון שאנרגית האור נמוכה יותר בהשוואה לשיטות אחרות, קטן הסיכון לכוויות על שטח העור ותופעות לוואי כמו אדמומיות. כמו כן, הכאבים הנגרמים משיטה זו פחותים בהרבה, גם מכיוון שידית המכשיר מקוררת ובאה במגע עם העור, כך שהעור לא סופג את כל עוצמת החום. יתרון נוסף לשיטה זו על פני האחרות, הוא באפשרות הטיפול בילדים ומתבגרים, אשר מסיבות שונות מרגישים צורך בהסרת שיער.