קטגוריות
מחירונים ועלויות

הכירו מקרוב השלבים בהחלמה מניתוח אף

אין ספק כי החלמה מניתוח אף, כמו מכל ניתוח, הנה החלמה ארוכה ולא נעימה. לכן, לפני שאתם מתחילים את הניתוח, חשוב מאוד שתדעו מה כוללת ההחלמה מהניתוח, ומול מה אתם עומדים.

 

ההחלמה לאחר ניתוח אף כוללת כמה שלבים,

המאופיינים על פי התופעות שבהם:

 

קשיי נשימה – בשלב הראשון לאחר הניתוח קשה מאוד לנשום דרך האף. מעבר לטמפונים אשר מוחדרים לאחר הניתוח בכדי לספוג את הדם והפרשות נוספות, האזור כולו נפוח ולכן נשימה דרך האף עלולה להיות קשה מאוד. לכן, בימים הראשונים לאחר הניתוח, ואפילו עד כמה שבועות מאוחר יותר, הנשימה דרך האף תהיה קשה ולכן נסו לנשום דרך הפה ככל האפשר עד להחלמה מלאה.
כאבים – כבר מהרגע בו ההשפעה של תרופות ההרדמה תחל לרדת אתם עלולים לחוש בכאבים אשר כמובן, ילכו ויפחתו מיום ליום. יחד עם זאת, אתם יכולים להשתמש במשככי כאבים שונים בכדי לטשטש את הכאב, תוכלו לקבל מרשם על כך מהרופא המטפל.

הכירו מקרוב השלבים בהחלמה מניתוח אף
הכירו מקרוב השלבים בהחלמה מניתוח אף

בצקת ו/או נפיחות – כמו בכל ניתוח, לאחר סיום ההליך הכירורגי האזור המנותח נפוח מאוד ויכולות להתפתח בו צלקות רבות. מדובר בתופעה טבעית לאחר ניתוח, בימים הראשונים לאחר הניתוח הנפיחות תלך ותגדל, אבל לאחר מספר ימים היא תחל לרדת והאזור כולו יחל לשוב למצבו הטבעי. כמובן, בשלב זה לא ניתן לראות את התוצאות הסופיות של הניתוח, בשל הנפיחות והבצקות הרבות, ואת התוצאה הסופית והאמתית ניתן לראות רק לאחר תקופה ארוכה יותר.

 

שטפי דם – עוד תופעה טבעית שיכולה להופיע כ5 ימים לאחר הניתוח הנה שטפי דם. לרוב, שטפי הדם חולפים לאחר כשבוע ממועד הניתוח, אך ישנם אנשים רגישים יותר אשר אצלם שטפי הדם נשארים אף יותר. במידה ואתם מאותם אנשים, וצריכים לחזור לעבודה, תוכלו להסתיר את שטפי הדם הללו בעזרת מייקאפ ללא כל בעיה.

 

מלבד כל זאת, חשוב מאוד שתדעו כי הציפייה לקבל תוצאות מידיות ולקבל את המראה שרציתם מיד לאחר הניתוח איננה מציאותית. אנשים רבים מתאכזבים כשהם מגלים כי אפילו לאחר שבועיים – שלוש עדיין לא רואים את התוצאה הסופית. כאור, הנפיחות, הבצקות, שטפי הדם וכדומה, כל אלו לא מאפשרים לראות את המראה הסופי של הניתוח, אך לאחר כמה חודשים כבר תוכלו ליהנות מאף חדש ומראה שונה לחלוטין ובדיוק כמו זה שחלמתם עליו.

 

 

הכירו מקרוב השלבים בהחלמה מניתוח אף – היעזרו במשפחה וחברים

 

לאורך כל תקופת ההחלמה מניתוח אף, כדאי מאוד שתעזרו במשפחה וחברים אשר יסייעו לכם לעבור את התקופה הזו בצורה הרבה יותר פשוטה. אתם תזדקקו מאוד לעזרה הזו, בייחוד בשבוע הראשון, ולכן דאגו לכך מראש ובקשו מבני משפחה או חברים קרובים לשהות עמכם בשבוע הזה, בעיקר בכדי שלא תצטרכו להתאמץ יותר מידי, מה שישפיע על התוצאות של הניתוח בצורה משמעותית.

כתיבת תגובה