קוסמטיקה טבעית תסיר דאגה מליבכן

כולנו זוכרות את הרגע בו אמא או חברה נתנה לנו לראשונה לשים את האודם שלה ולראות את המראה הישן שלנו מתחדש והופך למשהו אחר ומיוחד. מאז ועד שאנו גדלות אנו משתמשות במגוון מוצרי קוסמטיקה לאיפור, טיפוח, ניקיון והגיינה. זה הפך לחלק מחיינו לא רק כתוספת על היופי הקיים, אלא אף לשמירה עליו, על העור והבריאות. אך בכל סבב רכישות של מוצרי קוסמטיקה חדשים בסופר פארם או בדיוטי פרי, לרוב נפנה לחברות בעלות שם שראינו בפרסומות או חברות המליצו לנו, ובדרך כלל לא נטרח להסתכל על תווית המוצר או לפשפש באינטרנט כדי לוודא מה מכיל המוצר הכה מוכר שאנו מניחות על גופנו. תתפלאו לגלות אך רוב המוצרים הקוסמטיים לא רק שמנצלים באופן ציני ומכוער את הטבע ועורכים ניסויים מזעזעים בבעלי חיים, אלא גם משתמשים בחומרים שרובם מוכרים או חשודים כמסרטנים. חומרים כמו עופרת, אלמוניום ותוצרי נפט הם רק דוגמה מזערית למגוון החומרים שאיש אינו דואג לבדוק בתווית המוצר הקוסמטי שנרכש. למזלנו, עם השנים האחרונות כשעלתה המודעות לתופעות הלוואי הקטלניות למוצרי הקוסמטיקה הכימיים כמו סרטן השד, בעיות פוריות, עייפות כרונית, דלקות עיניים וכו', החלה ההכרה שמוצרי הקוסמטיקה אינם כה יפים וידידותיים לגופנו כמו שנדמה בפרסומות.

קוסמטיקה טבעית לא רק להיפים

עם העידן החדש, הפיתרון למצב הבעייתי בתכשירי הקוסמטיקה נמצא בטבע. עם העולם המתקדם והטכנולוגיה המתפתחת דווקא בחזרה שלשורשים ושימוש בחומרים שהטבע כבר נתן לנו במתנה, נוכל להשיג את המטרות הקוסמטיות שכה נחשקות לעור רך ונעים ללא קמטים, ללא סימני גיל ואיפור איכותי שיחדש את המראה הרגיל. רפואה אלטרנטיבית כבר זה זמן רב אינה רק מנת חלקם של ילדי הפרחים וההיפסטרים משנות ה60 שחגגו בפסטיבל וודסטוק לצלילי הביטלס. זה הפך לעולם שלם ופופולארי בקרב קהל נרחב שהשכילו להכין את היכולות הטמונות במוצרים מהטבע והיתרונות הגלומים בהם.

החומרים הפעילים במוצרים מהטבע

לרוב לכל חברת קוסמטיקה טבעית יש את ליין המוצרים שלה שמופק מצמחים מסוימים. כך לדוגמה ישנן חברות שמפורסמות בשימוש בפרחי הקלנדולה שגדלים בהרי צפון אמריקה בתנאים מיוחדים, כאלו המשתמשות באלוורה שמוכרת כבר מהעת העתיקה על ידי עמים רבים ומפורסמת כצמח מרפא בקרב השבטים האינדיאניים ביבשת דרום אמריקה, זרעי אשכוליות, שמן זית, שמן קוקוס, חמאות שונות המופקות מצמחים או פירות וכו'. כל אלו הם רק לקט דוגמאות למבחר העצום שמצוי ביציאה פשוטה לטבע וחיפוש אחר חומרים יעילים וטבעיים לקוסמטיקה.

לסיכום, ישנו מגוון רחב של חומרים בטבע שיכולים לספק את החשקים הקוסמטיים של כל אחת ואחת מאיתנו. במקום להשתמש בקוסמטיקה הכימית המוכרת שמכילה מגוון חומרים שהוכחו כמסרטנים וגורמים לשלל תופעות לוואי מסוכנות אחרות, קוסמטיקה טבעית היא התחליף המתאים והיעיל יותר שיבטיח שימוש בחומרים טבעיים ושמירה על הסביבה, העולם והגוף שלנו.

לרכישת מוצרי קוסמטיקה טבעית בקרו באתר טבע קסטל: https://www.tevacastel.co.il/cat.aspx?cat=15