ציפוי שיניים

כולנו סובלים מידי פעם מפגמים כלשהם במראה השיניים, דבר אשר מהווה מטרד לא קטן הפוגע בביטחון והדימוי העצמי. חשבתם שהדוגמניות ושחקני הקולנוע נולדו עם שיניים כל כך מושלמות? היום גם אתם יכולים להיראות כמותם כי גם הם ככל הנראה עברו ציפוי שיניים לשיפור מראה השיניים ותיקון הפגמים שבהן. ציפוי שיניים מהווה אלטרנטיבה מעולה ומבוקשת מאוד לטיפול במראה שיניים פגומות והרעיון הבסיסי של השיטה פשוט ביותר – מדוע לטפל בשיניים בריאות שהמראה שלהן פגום בשיטות אגרסיביות כגון עקירות והשתלות אם אפשר לצפות אותן ע"י חומר לבן ובוהק למראה שיניים זוהר מתמיד? בפניכם כל השיטות והחומרים המשמשים לביצוע ציפוי שיניים, המחירים והאם התוצאות שוות את ההשקעה?

 

ציפוי שיניים – עבור מי זה מתאים?

בטרם נרחיב על השיטות והמחירים השונים, נרצה להביא בפניכם את הסיבות אשר מביאות אנשים שונים לעבור ציפוי שיניים וכך תוכלו לראות האם גם אתם עונים על הקריטריונים לקבלת הטיפול :
צבע שיניים עכורות – עקב נזקי עישון וצבעי מאכל, נטילת תרופות מסוימות בתקופת הילדות, שיניים "צהובות" לאחר טיפולי שורש ועוד.
דלילות – מרווחים בין השיניים.
שברים בשיניים – ניתן לשחזר את מראה השן בעזרת ציפוי שיניים.
מראה שיניים לא אסטטי – שיניים עקומות, צורת שיניים פגומה ועוד.
הסתרת נסיגת חניכיים.

אם גם אתם נמנים על אחד או יותר מהפגמים בשיניים אשר הוזכרו לעיל, בידכם האפשרות לעבור ציפוי שיניים ולהפוך את הקערה על פיה ולחייך בפה מלא, מאוזן לאוזן כמו גם להקנות לשיניים שלכם את תחושת המגע החלקה והאסתטית.

 

ציפוי שיניים – השיטות והחומרים השונים

ישנם מספר חומרים שכיחים אשר משמשים לטובת ציפוי שיניים אך המשותף לכולם הוא דרך הפעולה של המטפל בזמן הדבקת הציפוי. הטיפול מתבצע ע"י רופא שיניים בקליניקה מקצועית כאשר טרם ההדבקה נדרשת השחזה מינימאלית של השן כהכנה לתהליך. לאחר מכן ידביק הרופא על שיני המטופל את חומר הציפוי שנבחר, ע"פ תבנית צורת השיניים אשר הוכנה קודם לכן. הטיפול אינו כואב ונמשך זמן קצר ביותר. להלן החומרים הנפוצים השונים המשמשים לצרכי ציפוי שיניים.

חרסינה למינייט – לאחר הדמייה של צורת הציפוי הרצויה ומספר השיניים אשר עומדות לעבור ציפוי, מתבצעת השחזה מינימאלית של השיניים ועליה מודבקים "עלי החרסינה" לקבלת המראה הרצוי. ציפוי למינייט הינו החומר האיכותי והחזק ביותר המשמש לציפוי שיניים, עם השחזת שיניים מינימאלית. ניתן לצפות שיניים בודדות או קבוצת שיניים. עלות השיטה : בין 2500 ל- 3500 לשן.

לומינרס – ציפוי שיניים זה הינו דק במיוחד עם זיקה גבוהה לשיניים. יש לבצע השחזה קלה של השיניים בטרם הדבקתו אך לעיתים רבות לא תידרש השחזה כלל. מלבד ליתרון משמעותי זה ניתן למנות יתרון נוסף שהוא היכולת לעבור ציפוי שיניים בכל הפה בטיפול אחד אך גמישות החומר אינה מאפשרת את התקנתו אצל כל אדם ללא בדיקה מעמיקה. עלות הטיפול נעה בין 1500 ל – 2500 שקלים לשן.

קומפוזיט – ציפוי שיניים באמצעות קומפוזיט הוא למעשה ציפוי השן באמצעות מה שנקרא בשפת העם "הסתימה הלבנה". אופציה זו הינה הזולה מכולן (250 – 400 שקלים לשן), ניתן לבצעה על שיניים בודדות או על כל הפה ולתוצאות מיידיות.

 

ציפוי שיניים – התוצאה הסופית

רוב האנשים אשר מתעניינים בטיפולי ציפוי שיניים, מעוניינים לבצעם על השיניים הקדמיות, הגלויות לעין או על כלל השיניים. תוצאות הטיפול נראות כבר בסיומו כאשר לכל חומר "תכונות אופי" משל עצמו הקשור למראה השיניים הסופי (דרגת השקיפות) כאשר יש לציין כי סוג הציפוי העמיד ביותר הינו חומר הלמינייט, האיכותי והיקר יותר מבין שאר החומרים.

במרכז האסתטיקה אנו מציעים טיפולי ציפוי שיניים בכל חלקי הארץ, במרכז, בשרון, בצפון ובדרום בין הערים בהם ניתן לקבל את השירות: תל אביב, רעננה, כפר סבא, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, ראשון לציון, רמת גן, גבעתיים, נס ציונה, אשדוד, אשקלון, חדרה, יבנה, נתניה, ירושלים, רחובות, יבנה, הרצליה, הוד השרון, קרית אונו.