טיפולי פילינג

עור הפנים הוא כרטיס הביקור שלנו אשר נראה לעין ממבט ראשון וקובע רבות כיצד אחרים יסתכלו עלינו ואיך אנחנו נראה בעיני עצמינו. טיפולי פילינג ידועים כטיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוה שביכולתם לגרום להצערת עור הפנים שלנו להראות צעיר יותר ורענן והם מאפשרים לכל אחד להיפטר אחת ולתמיד מכתמים שונים אשר מורידים לנו את הביטחון העצמי ומציקים לנו באופן יום יומי. ישנם מספר סוגים של טיפולי פילינג, אשר נבדלים אחד מהשני ע"פ עומקי העור שזוכים לטיפול ובשיטה עצמה שיכולה להיות כימית, מכנית או באמצעות לייזר לדוגמה: פילינג לייזר co2.

 

מהם טיפולי פילינג?

טיפולי פילינג (peeling) הינם שם כללי לטיפולים אשר מבצעים קילוף עדין של השכבות החיצוניות של העור, שכבות אשר אחראיות בסופו של דבר למראה עור הפנים ונשחקות עם הזמן. ע"י קילוף העור אנו יוצרים איזשהו טריגר לעור לחדש את עצמו ולהביא לנשירה מהירה יותר של תאי העור המתים אשר גורמים לעור להיות בעל מראה אופייני המתאר זקנה. טיפולי פילינג יכולים לטפל גם בפיגמנטציה של עור הפנים והבהרת כתמי עור.

עור האדם מהווה מחסום בררני ביותר ולכן קשה מאוד להעביר חומרים רפואיים אל תוך שכבות העור העמוקות, דבר אשר מונע את הצלחת הטיפול הרפואי במקרים של טיפול בנגעים וכתמים של עור הפנים. טיפולי פילינג מאפשרים לעור להיות חדיר יותר באופן זמני כך שניתן להחדיר לתוכו חומרים רפואיים באופן מוצלח יותר.

טיפולי פילינג

טיפולי פילינג לייזר co2

אם את, או למעשה גם אתה, מעוניינים להחיות את עורכם ואף להעלים פגיעת עור שחשבתם שתישאר עמכם, טיפול פנים קונבנציונאלי מסוג פילינג יכול להיות עבורכם פתרון אידיאלי. כל אדם מתאפיין בסוג עור שונה אשר קובע רבות את מצב העור עם השנים. טיפולי פילינג נחלקים באופן גס לשלושה סוגים וזאת בהתאם למצב העור :

פילינג קל – טיפולי פילינג קל נקראים גם "פילינג תחזוקה" שכן מדובר בקילוף של שכבות העור החיצוניות ביותר להסרת תאי עור מתים וטיפול בקמטים ונגעים שונים אשר מקורם בשכבות אשר קרובות ביותר לפני השטח.

פילינג בינוני – טיפולי פילינג בינוני חודרים עמוק יותר אל תוך שכבות העור. קילוף השכבות העמוקות מאפשר טיפול בצלקות אקנה חמורות יותר, הבהרת כתמים שמקורם בשכבות העמוקות וטיפול בקמטים.

פילינג עמוק – פילינג עמוק מטפל "בשורש הבעיה". מדובר בקילוף וטיפול של שכבות העור העמוקות ביותר אשר מטפל בקשת רחבה של מצבים כולל קמטים, צלקות אקנה, הבהרת כתמים (כתמי הריון, שמש וכו'). במקרים של חטטים או צלקות אקנה קשות במיוחד ניתן לקרוא על פילינג עמוק לפנים.

 

טיפולי פילינג – כימי, מכאני או לייזר?

קיימות 3 שיטות עיקריות לקילוף עדין של עור הפנים :

פילינג המסה

שיטת פילינג זו מתבססת על שימוש בתערובות אשר יכולות לחדור אל שכבות העור, להעמיס את תאי העור המתים ולזרז את יצירתם של תאי עור חדשים. ככל שריכוז החומרים גדול יותר כך הפילינג יהיה עמוק יותר ולהפך.

טיפולי פילינג מכניים

במקרה זה מדובר בפילינג אשר מתבצע על שכבות העור החיצוניות בלבד. בשיטה זו נמרחים חומרים שונים על פני העור (משחה, גרגירים או קריסטלים) ועוזרים "ללטש" את שכבות העור החיצוניות לקבלת מראה חלק, רענן וצעיר יותר. טיפולי פילינג מכניים אינם מגיעים לשכבות העור העמוקות.

פילינג בלייזר co2

שיטה זו מחייבת הרדמה מקומית (או כללית לפי הצורך) כאשר קרן לייזר עוברת בתוך שכבות העור וגורמת לזירוז תהליכי ההתחדשות של העור. שיטה זו מאפשרת להגיע לכל שכבות האור ולמקד את הטיפול באזורים מסוימים ולא אחרים, אם עולה הצורך לכך, תוכלו לקרוא על כך בהרחבה, כולל תופעות לוואי ולמי מתאים, מחירים ועוד במאמר – פילינג לייזר.

באתרי ספא רבים תוכלו ליהנות מטיפולי פילינג יכולים לטמון בחובם אי נעימויות בדרגות חומרה שונות (תלוי בעומק הקילוף), אך לאחר מספר ימים תופעות אלה חולפות כלא היו ומראה עור הפנים הופך להיות צעיר, חלק, מתוח ורענן יותר.