טיפולי שיניים

טיפולי שיניים הינם הכרחיים לכל האנשים מבחינה בריאותית. כמו כן, חיוך יפה, הינו הרושם הראשוני שאדם יכול להשפיע על סביבתו, ולבטא במשהו את בריאותו ומעמדו החברתי. שיניים יפות נחשבות גם לשיניים בריאות יותר, וככאלה אשר משפרות את אטרקטיביות האדם. כיום, טיפולי שיניים נכנסים לתחום האסתטיקה ומהווים טיפולים נחשקים ומועדפים על רוב האוכלסייה. מבין טיפולים אלה, כלולים גם הלבנת שיניים, שתלים דנטליים, ציפוי שיניים ועוד. טיפולי שיניים מטפלים בנושאים נספים אשר קשורים לבריאות השיניים ולאיכות החיים של הסובלים מכך, כמו למשל ריח רע מהפה.

לפני טיפולי שיניים אסתטיים, יש לבצע אבחון מדויק של מצב השיניים. פעמים רבות, יספיק טיפול בסיסי של רופא השיניים, אך במקרים אחרים יהיה צורך גם בטיפול אצל שיננית. יש לוודא כי אין סימני עששת או אבנית על השיניים, אי סימנים לדלקת חניכיים ואין נגעים באזורי הפה השונים. טיפולי שיניים אסתטיים לא נעשים על שיניים שאינן טבעיות כמו למשל כתרים או תותבות. למרות הטיפולים המוצעים השונים, ההקפדה על היגיינת הפה עדיין הכרחית על מנת לשמר את התוצאות, כמו למשל צחצוח שיניים תדיר כמה פעמים ביום וטיפול בעזרת חוט דנטלי.

 

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים יכולה להיעשות בטכניקות שונות וברמות חוזק שונות. טיפול זה יכול להתבצע במסגרת הביתית או במסגרת המרפאה. הוא יכול להיעשות באמצעות משחת שיניים מלבינה או בעזרת לייזר ועוד. לכל סוג טכניקה שכזה יש את יתרונותיו וחסרונותיו. הטיפול הביתי יהיה מן הסתם חלש יותר מאשר זה שנעשה במרפאה, אולם זול באופן משמעותי. גם לאחר הלבנת שיניים יש להקפיד על מזונות ללא צבעי מאכל, פחות עישון ויינות. עם זאת, חשוב לזכור כי הצהבת השיניים באופן חוזר, לא נגרמת רק מפרמטרים אשר תלויים באדם, אלא עקב גיל ומרכיבי רוק שונים. לקריאה מורחבת – הלבנת שיניים.

 

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים הינם תחליף מלאכותי לשיניים טבעיות ולא בריאות. השן האמתית והפגועה, נעקרת ובמקומה מושתלים שתלים דנטליים, בניתוח הנעשה בהרדמה מקומית. טיפול זה נחשב לכואב, אף מספר ימים לאחר הפרוצדורה. יתרונם הגדול של השתלים הדנטליים הוא בכך שהם נראים כטבעיים וכמעט ואינם מורגשים כנטע זר. יש להקפיד כי המצב הבריאותי הכללי של המטופל מאפשר טיפול כוללני שכזה. לקריאה מורחבת – שתלים דנטליים

 

ציפוי שיניים

ישנם מקרים, למשל, בהם הלבנת שיניים אינה עוזרת, כמו למשל כשרמת החשיפה לניקוטין וקפאין היא גבוהה. ציפוי שיניים אשר נעשה בו שימוש נפוץ, הינו החרסינה. יתרונה הגדול של החרסינה הוא באורך הזמן בו היא יכולה להחזיק, אולם חסרונה הוא במחירה היקר. מכיוון שאת החרסינה מייצרים במעבדה, היא למעשה, ציפוי דק ואיכותי אשר מותאם לצבען של שאר השיניים. ללא המשך הקפדה על אורח חיים הגייני, ללא מזונות או מנהגים אשר צובעים את השיניים, החרסינה תשחק ותזדקק לצביעה לאחר תקופה מסוימת.

לקריאה מורחבת על ציפוי שיניים.

 

ריח רע מהפה

ריח רע מהפה הינו תופעה אשר יכולה לאיים באופן משמעותי על בטחונו העצמי של המטופל, ולפגוע נואשות בחיי החברה שלו. הבעיה עם ריח רע מהפה היא שהמטופל אינו יכול לאבחן אותה. ריח רע מהפה נגרם בעקבות גורמים רבים שביניהם בעיות בנערכת העיכול, זיהום חיידקי, מזונות ספציפיים, שינויים הורמונאליים או בעיות שיניים. הטיפול בריח רע מהפה יהיה לרוב הקפדה יתרה על היגיינת הפה וצחצוח השיניים.

כמו כן, ביקורים עקביים אצל רופא השיניים לביקורות וטיפולים שגרתיים יעזרו גם הם בנטרול הריח באם הוא מגיע ממקור השיניים. לבדיקת גורמים אחרים, יש להיוועץ עם רופאים מומחים כמו גסטרואנטרולוג ורופא אף אוזן גרון. לקריאה מורחבת – טיפול בריח רע מהפה.

במרכז האסתטיקה אנו מספקים טיפול שיניים בכל חלקי הארץ, במרכז, בשרון, בצפון ובדרום בין הערים בהם ניתן לקבל את השירות: תל אביב, רעננה, כפר סבא, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, ראשון לציון, רמת גן, גבעתיים, נס ציונה, אשדוד, אשקלון, חדרה, יבנה, נתניה, ירושלים, רחובות, יבנה, הרצליה, הוד השרון, קרית אונו.