ניתוח הקטנת חזה

ישנן נשים אשר גודל השדיים שלהן מהווה עבורן מטרד לא קטן אשר אף יכול לפגוע בבריאותן. לאחר ניתוח הקטנת חזה כל אישה בעלת חזה גדול מדי, תזכה בגודל שדיים אשר תואם את מימדי גופה, דבר אשר יביא לשחרורה מההרגשה המעיקה של הנפח והמשקל המיותרים, לשביעות רצון גדולה יותר מגופה, עלייה בביטחון והדימוי העצמי ויציאה אל עבר דרך חדשה.
לעומת הגדלת חזה, הצורך לבצע הקטנת חזה הוא חזק יותר ונובע משילוב של צורך גופני ממשי אשר הולך בד בבד עם הצורך האסתטי. מדוע ישנן נשים אשר מעוניינות לעבור הקטנת חזה? עבור מי הניתוח מתאים וכמה הוא עולה?

 

חזה גדול יותר אינו בהכרח יפה יותר

יותר ויותר נשים כיום בוחרות לעבור ניתוח הגדלת חזה על מנת להפוך בעיני עצמן והסביבה למושכות ואטרקטיביות יותר. מדוע אם כן, חלק מהנשים בוחרות לעבור ניתוח של הקטנת חזה? שדיים גדולים בהחלט מהווים את סמל היופי של המין הנשי. למעשה, לא רק הגודל אלא גם הצורה והעיצוב של השדיים משחקים תפקיד חשוב במראה הכללי של השד הנשי. הקטנת חזה עולה כצורך חזק מאוד אצל נשים אשר השדיים שלהן פשוט גדולים מדי, דבר אשר מתבטא בשני פנים :

הפן הבריאותי – שדיים גדולים ונפחיים מדי הם גם בעלי משקל אשר מביא ליצירת לחץ על עמוד השדרה וחגורת הכתפיים. נשים אלה מתקשות בביצוע פעילות גופנית ועתידות לסבול מבעיות גב.

הפן האסתטי – כאשר השדיים גדולים מדי הם הופכים לנפולים עם השנים, דבר אשר נתפס כפגם אסתטי בעיני האישה את עצמה והסובבים אותה. נשים אלו נמנעות מללבוש גופיות וכל בגד אחר אשר חושף ממראה השדיים הגדולים והנפולים.

הקטנת חזה עבור נשים אלה תביא לשחרורן מהמעמסה של סחיבת המשקל העודף והקניית הביטחון ללבוש ולחשוף חלקים מאברי גופה ללא בושה בין אם בחוף הים, בחדר הכושר ואפילו אל מול בן הזוג.

 

ניתוח הקטנת חזה – כיצד הוא מתבצע?

ניתוח הקטנת חזה
השיטה המודרנית לביצוע הקטנה חזה כמעט ואינה מביאה לצלקת נראית לעין בתחתית השד, עובדה אשר הופכת את הניתוח ליעיל ומשתלם ביותר. הניתוח מתחיל בהרדמה כללית ובמהלכו מוצאות רקמות השומן העודפות אשר מעצבות את המראה הסופי של השד. חלק בלתי נפרד של ניתוח הקטנת חזה הוא מיקום מחדש של הפטמה והעטרה אשר צנחו ממיקומן ההתחלתי עקב כובד משקל החזה.

 

הקטנה חזה – תוצאות הניתוח

במהלך תקופת ההחלמה עלולה המנותחת לחוש כאבים ותחושת אי נוחות באיזור החזה והפטמות. על הכאבים ניתן להתגבר בקלות ע"י תרופות רגילות לשיכוך כאבים והתחושות המציקות מהפטמות תחלופנה לאחר מספר שבועות. התוצאות הסופיות של ניתוח הקטנת חזה הן חזה קטן יותר (בהתאם לפרופורציות הגוף של האישה) ,מעוצב ומורם כלפי מעלה באופן מחמיא לאישה.

בשיטה החדשה תופיע צלקת אחת בלבד אשר כמעט ואיננה נראית מתחת לכפל השד כאשר הסיבוכים האפשריים הם נדירים אך כוללים שטפי דם וזיהומים אשר בהם ניתן לטפל באופן ממוקד. לעיתים עלולה להתרחש התופעה של שדיים שאינם סימטריים. על כל אישה אשר עומדת לעבור ניתוח הקטנת חזה להבין כי לא ניתן לחזות תופעה זאת מראש ולקחת זאת בחשבון.

 

הקטנת חזה – מהי עלות הניתוח?

עלות ניתוח הקטנת חזה נעה בין 25 ל- 30 אלף שקלים כאשר לעתים מדובר בעלות גבוהה יותר כאשר בוחרים לשלב בניתוח גם פרוצדורות נוספות כגון שאיבת שומן ועוד. עלות הקטנת חזה לגברים, אשר סובלים מרקמת שד בולטת במיוחד (גינקומסטיה ללא רקע הורמונלי) נמוכה יותר ועלותה עד כ- 10 אלף שקלים.