הלבנת שיניים

אתם לא לבד – יותר ויותר אנשים סובלים מתופעת התכהות צבע השיניים והופעת כתמים על גביהן, דבר אשר מפריע לכולנו לחייך בפה מלא, במיוחד כאשר אנו נמצאים בחברה. אך אל דאגה, בפינו בשורות טובות עבורכם – כיום ניתן לבצע הלבנת שיניים ע"י מספר שיטות שונות, בצורה יעילה ובעלות אשר שווה לכל כיס ולחזור לחייך בפה מלא, לצחוק בחברה ולהחזיר את הביטחון והדימוי העצמי אשר נפגעו. הלבנת שיניים – הכדאיות, השיטות והמחירים השונים, כולם כאן לפניכם :

 

מדוע צבע השיניים משתנה עם השנים? הלבנת שיניים

השיניים הקבועות שלנו משמשות אותנו עשרות שנים וצריכות לעמוד כנגד תהליכי שחיקה שונים.
הצורך לעבור הלבנת שיניים בא לידי ביטוי כאשר צבע השיניים שלנו הופך מלבן כפנינה לצהבהב ואף לעיתים רבות לחום בהיר עד כהה. מדוע זה קורה? התשובה טמונה במילה "צביעה" והיא מתרחשת כתוצאה משני תהליכים שונים :
תהליך חיצוני – עם השנים, השכבה החיצונית של השן, האמייל, עלולה לעבור צביעה והכתמה ע"י מספר גורמים מזיקים כגון יין אדום, קפה, תה ועישון.
תהליך פנימי – בתהליך זה מעורב החלק הפנימי יותר של השן, הדנטין, אשר מסוגל לספוח על גביו מספר חומרים עם השנים אשר גורמים לצביעת השיניים. כמו כן יש לציין, כי עם הגיל נחלשת או נעשית דקה יותר שכבת האמייל הלבנה ונחשפת שכבת הדנטין אשר צבעה נקבע לרוב ע"י הגנטיקה אך לרוב היא אינה לבנה כי אם צהובה-חומה.
הלבנת שיניים נועדה לטפל בנזקי הזמן ואורחות החיים אצל אלה אשר סובלים מצביעת השניים ומעוניינים בשינוי אשר יאפשר להם לחזור לחייך בפה מלא ולבן יותר מאי פעם.

 

השיטות השונות להלבנת שיניים

טיפולי הלבנת שיניים
ישנן מספר שיטות שונות אשר בעזרתם ניתן לבצע הלבנת שיניים, כאשר הדרך היעילה והבטוחה יותר היא לעשות זאת במרפאה מסודרת. השיטות נחלקות לטיפול עצמי להלבנת שיניים ע"י ערכה ביתית ולטיפולי הלבנת שיניים באמצעות חומרים מחמצנים בריכוז גבוה במרפאה :

הלבנת שיניים "פשוטה" – את הערכה ניתן לקנות בבתי המרקחת כאשר בשיטה זו יש למרוח לק או להדביק מדבקה על השיניים בזמן השינה. יתרונות השיטה הן היעדר הצורך להגיע למרפאה ועלות נמוכה (עד 400 שקלים). שיטה זו אינה מביאה לשיפור משמעותי בצבע השיניים ולכן יעילותה פחותה.

הלבנת שיניים ביתית – ישנן מספר ערכות שניתן לקנות ולהלבין את השיניים עצמאית. בשיטות אלו מותאם באופן אישי לכל מטופל סד אישי אשר אותו יש להרכיב על השיניים בזמן השינה, את הסד יש למרוח בחומר מחמצן בריכוז בינוני. מדובר בטיפול אשר אינו זול (עד 3000 שקלים לכל הפה) כאשר חסרונותיו נובעים מיעילות בינונית ונזק אפשרי לחניכיים במידה והמשתמש לא התקין את הסד כמו שצריך והתרחשה זליגה של חומר מחמצן.

הלבנת שיניים במרפאה – מרפאות אשר מבצעות הלבנות שיניים, משתמשות בטכנולוגיה חדישה תוך שימוש בלייזר או מנורת LED. בזמן הטיפול ולאחריו לא מורגש כל כאב ונוצרת הלבנה משמעותית של צבע השיניים כבר לאחר הטיפול הראשון (נדרשים בין 2 עד 4 טיפולים). בזמן הטיפול, נמרחת שכבה דקה של חומר מחמצן אשר אינו פעיל על השיניים המיועדות לטיפול, חומר אשר מופעל רק בזמן פגיעת קרן האור. תהליך זה מגן על שיניים סמוכות אשר אינן מיועדות לעבור הלבנת שיניים וגם על החניכיים. עלות הטיפול משתנה בין מרפאות ויכולה להגיע עד 3000 שקלים, כתלות במספר השיניים המולבנות.

 

הלבנת שיניים – האם זה כדאי?

כיום, לאחר שיפורים טכנולוגיים משמעותיים, העלות הממוצעת לטיפולי הלבנת שיניים אפשרית לכל כיס. תוך מספר טיפולים בודדים של הלבנות שיניים ניתן להחזיר את החיוך לפנים, לחייך בפה מלא ופשוט להרגיש טוב עם עצמינו כשאנו לבד ובחברה.

במרכז האסתטיקה אנו מציעים טיפולי הלבנת שיניים בכל חלקי הארץ, במרכז, בשרון, בצפון ובדרום בין הערים בהם ניתן לקבל את השירות: תל אביב, רעננה, כפר סבא, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, ראשון לציון, רמת גן, גבעתיים, נס ציונה, אשדוד, אשקלון, חדרה, יבנה, נתניה, ירושלים, רחובות, יבנה, הרצליה, הוד השרון, קרית אונו.