הזרקת בוטוקס בפנים

הזרקת בוטוקס בפנים הינה שיטה אשר מטרתה הוא העלמת קמטוטים בפנים וקבלת מראה צעיר ורענן יותר. הבוטוקס בו עושים שימוש, הוא רעלן הבוטליניום, אשר מטרתו היא לשתק באופן מקומי את השרירים וכך להחליק את הקמטים הקיימים. נעשים שימושים רבים ברעלן זה כבר עשרות שנים, כמו למשל טיפול במיגרנות. הזרקת בוטוקס נחשבת לטיפול יעיל ובטיחותי אשר עבר את אישורי ה-FDA האמריקאי, כמו גם את משרד הבריאות הישראלי.

טיפול זה נחשב לטיפול מתחום הכירורגיה הפלסטית, ולכן טרם הטיפול , יש לוודא כי הוא נעשה על ידי רופאים מומחים ובמרפאות מוכרות ובעלות חוות דעת טובות. יתרונה הגדול של הזרקת בוטוקס הוא בעצם היותה טיפול מהיר, ללא כאבים וללא צורך בהרדמה מלאה או מקומית, או תופעות לוואי חריגות. דרך פעולתו של הבוטוקס הוא החלשת השרירים הפועלים לכיווץ ויצירת הקמטים. שיתוק שרירים אלה, "יחליק" את הקמטים הקיימים.

הזרקת בוטוקס בפנים – מהלך הטיפול

הזרקת בוטוקס בפנים
הזרקת בוטוקס בפנים הוא תהליך כל כך קל ומהיר, עד כי במקרים מסוימים עושים זאת במסיבות או במהלך אירועים חברתיים. התהליך עצמו לוקח כמה דקות, כאשר מריחת משחת אלחוש מקדימה את התהליך. הזרקת בוטוקס נעשית במינונים קטנים. תוצאות הטיפול נראות באופן מידי, אולם עקב ההזרקה ישנה אפשרות כי הפנים ייראו אדמומיות ונפוחות, כך שהתוצאות האופטימליות נראות לאחר כחמישה ימים.

השפעתה של הזרקת בוטוקס נמשכת מספר חודשים, עד כחצי שנה מרגע ההזרקה הראשונה. ישנם אנשים החוזרים על פעולה זו מספר פעמים בשנה, ללא כל הגבלה. על פי הבטחות מבצעי הטיפולים, לטיפולים חוזרים ישנה השפעה חיובית מצטברת, כך שהטיפולים הנוספים יוכלו להיעשות בתדירות נמוכה יותר. תופעות הלוואי העלולות להתלוות לטיפול של הזרקת בוטוקס הינן נדירות והפיכות ונשארות לזמן המוגבל בו נראות תוצאות הרעלן.

 

המטרות השונות של הזרקת בוטוקס בפנים

מטרתה העיקרית של הזרקת בוטוקס הינה החלקת הקמטוטים בצדדי העיניים, הקמטים הקיימים במצח ובין הגבות. מטרה נוספת של הזרקת הבוטוקס היא הרמה של הגבות. הרמה זו מתבצעת באמצעות הזרקת בוטוקס לשרירים מסוימים במצח. הרמה זו משווה לפנים מראה צעיר וערני יותר. הזרקת בוטוקס יכולה להתבצע גם למקומות מסוימים בצוואר בכדי להחליק קמטים גם שם. עם זאת, הזרקת בוטוקס אינה משמשת למילוי קמטים או לקמטי גיל עמוקים.

שימושים נוספים אשר נעשים באמצעות הזרקת בוטוקס הינם הפסקת טיקים אשר פעמים רבות, נראים בצדדי העיניים והאף ואף בשפה. הזרקת בוטוקס משפרת מאד מצב זה, אם כי באופן זמני. כמו כן, כאשר יש צורך לתקן חיוך עקום או לא סימטרי, כמו גם קמטוטים הנובעים מעישון מעל השפה, הזרקת בוטוקס יכולה לעזור על ידי החלשת העצב המקומי. יש לזכור כי הזרקת בוטוקס אינה מהווה תחליף לניתוח מתיחת פנים. כאשר הקמטים הינם עמוקים או כשאר העור רפוי, יש צורך בטיפול עמוק יותר מאשר הזרקת בוטוקס.

 

למי לא מתאימה הזרקת בוטוקס בפנים?

ההגבלות והתוויות הנגד הקיימות בטיפול בבוטוקס הם מעטות, אולם חייבות להישמר בקפידה. הזרקת בוטוקס לא מאושרת לשימוש נשים הרות או מיניקות מחשש לפגיעה בעובר ומחוסר במחקרים בעלי משתתפים רבים לאורך זמן. מעבר לזאת יש ליידע את הרופא על בעיות עצביות אם קיימות, או בעיות בשרירים.
אנשים אשר ידועים כאלרגניים לחומרים רבים, צריכים לוודא כי אינם אלרגיים לאחד מחומרי ההזרקה. כמו כן, אנשים אשר חוו תופעות לוואי או סיבוכים מסוימים בטיפול אחד של בוטוקס, צריכים להישמר וליידע את הרופא המטפל לפני טיפול חוזר. לפני הטיפול כדאי לוודא על מקצוענותו של הרופא המטפל ועל טיב החומר, מחשש לזיופי חומר שונים.

במרכז האסתטיקה אנו מספקים טיפולי העלמת קמטים בפנים בכל חלקי הארץ, במרכז, בשרון, בצפון ובדרום, בין הערים בהם ניתן לקבל את השירות: תל אביב, רעננה, כפר סבא, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, ראשון לציון, רמת גן, גבעתיים, אשדוד, אשקלון, חדרה, יבנה, נתניה, ירושלים, רחובות, נס ציונה, יבנה, הרצליה.